OSP Niepla

Dodano: 28.08.2009
A A A
W niedzielę 16 sierpnia 2009r. odbyły się uroczyste obchody 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepli.
W niedzielę 16 sierpnia 2009r. odbyły się uroczyste obchody 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepli. Uroczystość połączona była z nadaniem jednostce sztandaru ufundowanego przez mieszkańca wsi Mariusza Płazę czasowo przebywającego w USA oraz przekazaniem samochodu gaśniczego STAR 244.

Podczas uroczystej Mszy Świętej poświęcono sztandar i nowy samochód pożarniczy. Uroczystość zaszczycili swoim przybyciem Dyrektor Biura Terenowego w Krośnie - druh Tadeusz Sieniawski, przedstawiciel Oddziału Powiatowego ZOSP RP Tadeusz Leosz, Komendant Powiatowy PSP St. bryg. Wiesław Latoszek, Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz wraz z radnymi, przedstawiciele Rady Powiatu Henryk Motkowicz i Kazimierz Sanokowski, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji Kier. Posterunku Policji w Jaśle Robert Szot, delegacje z pocztami sztandarowymi ze wszystkich jednostek OSP Gminy Jasło oraz licznie zebrani mieszkańcy wsi Niepla i sąsiednich wsi.

W czasie uroczystości wyróżniających się strażaków z OSP Niepla odznaczono brązowymi srebrnymi i złotymi medalami zasługi dla pożarnictwa oraz odznakami Wzorowy Strażak i za wysługę lat. Najwyższym odznaczeniem strażackim Złoty Znak Związku uhonorowano sztandar jednostki oraz Prezesa OSP Niepla Tadeusza Kosztyłę.

Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej z Osobnicy oraz kapel Trzcinicoki i Szebnianie. Po części oficjalnej i wspólnym poczęstunku odbyła się zabawa ogrodowa na której bardzo licznie bawili się strażacy i mieszkańcy.

Galeria zdjęć z uroczystości:


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności