„Zerówkowicze” w bibliotece

Dodano: 21.09.2009
A A A
17 września Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odwiedziły dwie grupy dzieci z „zerówki”. Oddział piecio i sześciolatków ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.
17 września Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odwiedziły dwie grupy dzieci z „zerówki”. Oddział pięcio i sześciolatków ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.Dla większości maluchów była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego spotkanie miało charakter integracyjny i zapoznawczy. Dzieci wzięły udział w pogadance na temat tego czym jest biblioteka oraz jak należy się w niej zachować. Poznały pracę bibliotekarzy, dowiedziały się jakie zbiory można wypożyczyć w tej placówce oraz co trzeba zrobić aby być jej czytelnikiem.
Głównym punktem spotkania było głośne czytanie opowiadania D. Skwark „Urodziny jelonka”. Maluchy wykazały się także doskonałą znajomością baśni, biorąc udział w konkursie „Bajkowe zagadki”.Dla uczestników spotkania znalazły się cukierki i kolorowe zakładki propagujące akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, której biblioteka jest koordynatorem. Humory dopisywały zarówno dzieciom jak i opiekunom. Mali goście z uśmiechem na ustach powędrowali do przedszkola, obiecując że wkrótce znów odwiedzą bibliotekę.


Agnieszka Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności