Urodziny Misia w bibliotece

Dodano: 02.11.2009
W czwartek 29 października br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbyła się impreza czytelnicza, w której udział wzięły dzieci z dwóch grup kl. "0" Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, wraz z opiekunami .
14 października w całej Polsce, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, obchodzone były Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.
Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, która od kilku lat uczestniczy w akcji CPCD także włączyła się do obchodów tego ,,misiowego święta".

W czwartek 29 października br. odbyła się impreza czytelnicza, w której udział wzięły dzieci z dwóch grup kl. "0" Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, wraz z opiekunami .
Na spotkanie urodzinowe, mali goście, przynieśli swoje ulubione przytulanki. Odbyła się "Parada misiów" czyli prezentacja pluszaków przez ich właścicieli, głośne czytanie "Misiowych wierszyków" oraz plebiscyt na największego, najbardziej puszystego i kolorowego misia.
Dzieci uczyły się także "Wyliczanki Kubusia Puchatka" i wzięły udział w konkursie na portret misia.

Piękne prace plastyczne wykonane przez małych czytelników ozdobiły wystawę biblioteki. Urodzinową niespodzianką było niewątpliwie słodkie "małe co nieco" oraz drobne upominki dla dzieci.

Agnieszka Jeleń