Mój przyjaciel – zwierzak

Dodano: 17.11.2009
A A A
Początkiem listopada miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu plastyczno - literackiego pt.: "Mój przyjaciel – zwierzak", który organizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wraz z filiami w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach w ramach realizacji zadania " Z ekologią na ty".
Wieloryb to wielka ryba
codziennie w wodzie pływa.
Je makrele z morza
i nigdy nie był tam gdzie rosną zboża.
To jest ulubiona moja ryba,
bo ciągle w wodzie pływa.
/ P. Koś /


Ptaszki ćwierkają
i z tego dużo radości mają.
Codziennie latają i się kochają.
W zimie głodują,
a w lecie pokarm znajdują.
/ M. Koś/


W 2009 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wraz z filiami w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach realizuje zadanie "Z ekologią na ty". W ramach projektu, w czerwcu br. ogłoszona została II edycja konkursu plastyczno-literackiego pt.: "Mój przyjaciel – zwierzak", który skierowany został do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Jasło.Prace plastyczne ( kredkami, farbami, bibułą, brokatem, – słowem czym kto miał) oraz literackie (opowiadanie, wierszyk, fraszka), można było składać w bibliotekach do końca października. Początkiem listopada miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu. W każdej z placówek biblioteki, uczestnikom, zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Odbyły się także ekologiczne zajęcia plastyczne, a także głośne czytanie ciekawostek i wierszyków o zwierzętach.Celem projektu było rozbudzenie dziecięcej miłości do zwierząt, uwrażliwienie na ich potrzeby, a także przybliżenie problemu narastającej agresji i przemocy wobec bezbronnych milusińskich. Artystyczne zmagania kolejny raz udowodniły jak wielka jest dziecięca wyobraźnia, serce i przywiązanie do zwierzaków.Patronat nad konkursem sprawuje przewodniczący Rady Gminy Jasło Pan W. Piękoś. Nagrody zostały sfinansowane ze środków pozyskanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, do realizacji zadania "Z ekologią na ty".


Agnieszka Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności