Ćwiczenia pożarnicze

Dodano: 30.11.2009
W piątek, 27 listopada odbyły się ćwiczenia pożarnicze na obiekcie Domu Dziecka w Wolicy.
W ćwiczeniach uczestniczyło 9 jednostki OSP typu S z terenu Gminy Jasło.
W piątek, 27 listopada odbyły się ćwiczenia pożarnicze na obiekcie Domu Dziecka w Wolicy. W ćwiczeniach uczestniczyło 9 jednostki OSP typu S z terenu Gminy Jasło. Ćwiczeniami kierował Komendant Gminny OSP Jerzy Sanokowski.

Obserwatorami byli : Dowódca JRG Komendy Powiatowej PSP młodszy brygadier Marek Górniak oraz młodszy brygadier Wacław Gorgosz. Udział wzięli również Wójt Gminy Jasło oraz Prezesi z jednostek uczestniczących w ćwiczeniach.

Ćwiczenia polegały na doskonaleniu umiejętności współdziałania jednostek OSP w czasie pożaru na obiekcie, ewakuacji mieszkańców oraz wynoszeniu poszkodowanych z płonącego budynku przy użyciu aparatów tlenowych i innego sprzętu medycznego.

Ćwiczenia wykazały dobre przygotowanie strażaków do stawianych im zadań oraz dobre współdziałanie poszczególnych jednostek w czasie akcji.