Mikołajek wsród malowanych kamieni

Dodano: 27.11.2009
A A A
W czwartkowe przedpołudnie 26 listopada Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy po raz kolejny gościła uczniów z kl. II Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego.
W czwartkowe przedpołudnie 26 listopada Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy po raz kolejny gościła uczniów z kl. II Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego.
Podczas zajęć plastyczno - literackich dużo frajdy i zabawy sprawiło dzieciom malowanie kamieni. Uczestnicy okazali się być pracowitą i utalentowaną grupą . Bardzo szybko z szarych, zwyczajnych kamyczków powstały fantazyjne i kolorowe zwierzaczki, drzewka, kwiatki, samochody czy tęczowe amulety.Druga część spotkania powiązana była z akcją CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Młodzi goście poznali Mikołajka, bohatera bestsellerowych opowiadań autorstwa Sempé i Goscinnego. Podczas głośnego czytania "Nieznanych przygód Mikołajka" dzieci przekonały się jakim niezwykłym i interesującym chłopcem jest główny bohater. Zabawne przygody małego urwisa i jego przyjaciół tak bardzo zachęciły uczestników do dalszego czytania, że krótko po zakończeniu zajęć wszystkie egzemplarze serii zostały wypożyczone.Grupa uczestnicząca w zajęciach bierze udział w projekcie ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" realizowanego przez Szkołę Podstawową w Trzcinicy, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności