Listopadowe hece w bibliotece

Dodano: 02.12.2009
A A A
Za oknem szaro, zimno i wietrznie, a w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy kolorowo, fantazyjnie i niezwykle ciekawie. A to za sprawą prac plastycznych, które powstały na zajęciach z cyklu ,,Piątkowe hece w bibliotece".
Za oknem szaro, zimno i wietrznie, a w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy kolorowo, fantazyjnie i niezwykle ciekawie. A to za sprawą prac plastycznych, które powstały na zajęciach z cyklu ,,Piątkowe hece w bibliotece".Listopadowe spotkania właśnie dobiegły końca. Zgromadziły w placówce wielu entuzjastów zarówno dobrej książki, jak również wszelkich robótek ręcznych.Tym razem młodzi artyści bawiąc się papieroplastyką stworzyli bardzo pomysłowe i niepowtarzalne ,,księgi życzeń". Podczas kolejnych listopadowych piątków wykorzystując skarby natury wypracowali także wspaniałe, oryginalne choinki.Już po raz kolejny biblioteka zmieniła się w prawdziwą fabrykę rękodzieła. Prace, które powstały, zachwyciły niejednego z czytelników, odwiedzających w tym czasie placówkę.Piątkowe hece, to nie tylko prace plastyczne. Na długie jesienne wieczory polecaliśmy książkę ,,Serce" włoskiego pisarza E. de Amicisa. Na jednym z listopadowych spotkań odbyło się głośne czytanie fragm. tego niezwykłego pamiętnika, wielokrotnie wznawianego i przetłumaczonego na kilka języków.
Lektura rekomendowana przez fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, należy do kanonu światowej literatury dziecięcej. Jest dostępna w bibliotece, jako jeden z tomów kolekcji CPCD, po który chętnie sięgają czytelnicy w różnym wieku.


Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner