„Młodzież – Kultura – Przyjaźń – Gmina Jasło i Lipany podbijają pogranicze”

Dodano: 04.12.2009
A A A
Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.
Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Kwota dofinansowania to prawie 46 000 €. Termin realizacji projektu obejmuje styczeń 2010 – grudzień 2010. Głównym celem projektu jest nawiązanie współpracy transgranicznej pomiędzy Gminnym Ośrodkiem Kultury, a jego partnerem po stronie słowackiej – Základná Umelecká Škola v Lipanach (Szkoła Artystyczna w Lipanach), aby wspólnie działać na rzecz rozwoju kultury i sztuki w obszarze transgranicznym, ożywić zapomnianą tradycję i zwyczaje ludowe z terenu ziemi jasielskiej i rejonu Lipany.

W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty, imprezy otwarte, spotkania z kulturą pogranicza. W zajęciach wezmą udział dzieci i młodzież skupiona w świetlicach wiejskich działających przy GOK w Jaśle z/s w Trzcinicy i uczęszczająca do Szkoły Artystycznej w Lipanach. Podczas spotkań warsztatowo - integracyjnych, które będą miały miejsce zarówno w Polsce jak i na Słowacji, uczestnicy nie tylko poznają tradycję i kulturę ludową swoich kolegów ze Słowacji, ale też wspólnie spędzą czas i zwiedzą okolicę.

Dzieci i młodzież biorące udział w zajęciach organizowanych przez nasze świetlice, oraz wszystkich zainteresowanych, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym projekcie.

J. Duć - Acela
dyr. GOKCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności