Księża i ministranci na sportowo

Dodano: 11.12.2009
A A A
W sobotę, 5 grudnia 2009 r. Zespół Szkół w Warzycach był gospodarzem II Otwartych Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatów Jasielskich w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Jasło.
W sobotę, 5 grudnia 2009 r. Zespół Szkół w Warzycach był gospodarzem II Otwartych Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatów Jasielskich w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Jasło. O godz. 9.00 po przywitaniu zawodników i przybyłych gości turniej rozpoczął się wspólną modlitwą pod przewodnictwem Proboszcza Parafii Św. Wawrzyńca w Warzycach – Ks. Kazimierza Brzyskiego.
Celem turnieju była popularyzacja gry w tenisa stołowego, szerzenie idei chrześcijańskiego współzawodnictwa i solidarności, integracja młodzieży katolickiej oraz rywalizacja sportowa między poszczególnymi parafiami.


W zawodach wzięli udział ministranci, lektorzy oraz księża Liturgicznej Służby Ołtarza z terenu dekanatów jasielskich i innych. Łącznie w trzech kategoriach rywalizowało 82 reprezentantów 20 parafii: Podwyższenia Krzyża Św. w Jaszczwi, Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, Narodzenia NMP w Tarnowcu, Św. Marcina w Szebniach, Dobrego Pasterza w Jaśle – Sobniowie, Św. Marii Magdaleny w Brzyskach, Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie, Matki Bożej Królowej Polski w Lisowie, Św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy, Św. Stanisława BM w Jaśle, Chrystusa Króla w Jaśle, Św. Stanisława BM w Osobnicy, Św. Krzyża w Rzeszowie, Św. Katarzyny w Sławęcinie, Św. Faustyny w Jaśle – Żółkowie, Św. Józefa Robotnika w Gliniku Polskim, Matki Bożej Częstochowskiej w Lublicy oraz Św. Wawrzyńca w Warzycach.


Największe emocje towarzyszyły rywalizacji księży, których dopingowali ich podopieczni. Najmilszym momentem zawodów było wręczenie dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych najlepszym zawodnikom w klasyfikacji indywidualnej oraz parafiom w klasyfikacji drużynowej za miejsca od 1 do 8 w każdej kategorii. Puchary i nagrody w imieniu sponsorów: Tomasza Urbańskiego - Prezesa Banku Spółdzielczego w Bieczu Oddział w Jaśle oraz Stanisława Pankiewicza Wójta Gminy Jasło wręczali: Ks. Andrzej Sroka – Dekanalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, Janusz Pawlik – skarbnik Gminy Jasło oraz Piotr Ochwat – Dyrektora Zespołu Szkół w Warzycach.
Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Kategoria – ministranci - szkoły podstawowe

1 Zabawa Przemysław Parafia Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie
2 Opałka Michał Parafia Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie
3 Pazdan Wojciech Parafia Św. Andrzeja Boboli w Nawsiu
4 Zaręba Seweryn Parafia Św. Andrzeja Boboli w Nawsiu
5 Konieczny Piotr Parafia Św. Wawrzyńca w Warzycach
6 Preisner Jakub Parafia Św. Faustyny w Jaśle - Żółków
7 Paśko Wojciech Parafia Św. Krzyża w Rzeszowie
8 Garbarz Marcin Parafia Św. Faustyny w Jaśle - Żółków

Kategoria – ministranci - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

1 Oleszkowicz Grzegorz Parafia Św. Katarzyny w Sławęcinie
2 Pazdan Waldemar Parafia Św. Andrzeja Boboli w Nawsiu
3 Fornal Kamil Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Lublicy
4 Zaremba Ryszard Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Jaszczwi
5 Gustek Wojciech Parafia Św. Marii Magdaleny w Brzyskach
6 Kapanowski Konrad Parafia Św. Stanisława BM w Osobnicy
7 Zaremba Piotr Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Jaszczwi
8 Lelko Kamil Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Lisowie

Kategoria – księża


1 Ks. Marchut Marek Parafia Św. Andrzeja Boboli w Nawsiu
2 Ks. Piętowski Sławomir Parafia Św. Krzyża w Rzeszowie
3 Ks. Ciuba Piotr Parafia Chrystusa Króla w Jaśle
4 Ks. Wiktor Janusz Parafia Św. Stanisława BM w Osobnicy
5 Ks. Rusyn Tomasz Parafia Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy
6 Ks. Olszewski Marcin Parafia Narodzenia NMP w Tarnowcu
7 Ks. Pasionek Edward Parafia Św. Marii Magdaleny w Brzyskach
8 Ks. Bednarz Wiesław Parafia Św. Wawrzyńca w Warzycach

Kategoria – drużynowa parafii

1 Parafia Św. Andrzeja Boboli w Nawsiu 52 pkt
2 Parafia Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie 39 pkt
3 Parafia Św. Stanisława BM w Osobnicy 29 pkt
4 Parafia Św. Krzyża w Rzeszowie 28 pkt
5 Parafia Św. Faustyny w Jaśle - Żółków 24 pkt
6 Parafia Św. Katarzyny w Sławęcinie 24 pkt
7 Parafia Św. Wawrzyńca w Warzycach 22 pkt
8 Parafia Św. Marii Magdaleny w Brzyskach 22 pkt

UG JasłoCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner