Księża i ministranci na sportowo

Dodano: 11.12.2009
W sobotę, 5 grudnia 2009 r. Zespół Szkół w Warzycach był gospodarzem II Otwartych Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatów Jasielskich w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Jasło.
W sobotę, 5 grudnia 2009 r. Zespół Szkół w Warzycach był gospodarzem II Otwartych Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatów Jasielskich w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Jasło. O godz. 9.00 po przywitaniu zawodników i przybyłych gości turniej rozpoczął się wspólną modlitwą pod przewodnictwem Proboszcza Parafii Św. Wawrzyńca w Warzycach – Ks. Kazimierza Brzyskiego.

Celem turnieju była popularyzacja gry w tenisa stołowego, szerzenie idei chrześcijańskiego współzawodnictwa i solidarności, integracja młodzieży katolickiej oraz rywalizacja sportowa między poszczególnymi parafiami.

W zawodach wzięli udział ministranci, lektorzy oraz księża Liturgicznej Służby Ołtarza z terenu dekanatów jasielskich i innych. Łącznie w trzech kategoriach rywalizowało 82 reprezentantów 20 parafii: Podwyższenia Krzyża Św. w Jaszczwi, Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, Narodzenia NMP w Tarnowcu, Św. Marcina w Szebniach, Dobrego Pasterza w Jaśle – Sobniowie, Św. Marii Magdaleny w Brzyskach, Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie, Matki Bożej Królowej Polski w Lisowie, Św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy, Św. Stanisława BM w Jaśle, Chrystusa Króla w Jaśle, Św. Stanisława BM w Osobnicy, Św. Krzyża w Rzeszowie, Św. Katarzyny w Sławęcinie, Św. Faustyny w Jaśle – Żółkowie, Św. Józefa Robotnika w Gliniku Polskim, Matki Bożej Częstochowskiej w Lublicy oraz Św. Wawrzyńca w Warzycach.

Największe emocje towarzyszyły rywalizacji księży, których dopingowali ich podopieczni. Najmilszym momentem zawodów było wręczenie dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych najlepszym zawodnikom w klasyfikacji indywidualnej oraz parafiom w klasyfikacji drużynowej za miejsca od 1 do 8 w każdej kategorii. Puchary i nagrody w imieniu sponsorów: Tomasza Urbańskiego - Prezesa Banku Spółdzielczego w Bieczu Oddział w Jaśle oraz Stanisława Pankiewicza Wójta Gminy Jasło wręczali: Ks. Andrzej Sroka – Dekanalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, Janusz Pawlik – skarbnik Gminy Jasło oraz Piotr Ochwat – Dyrektora Zespołu Szkół w Warzycach.

Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Kategoria – ministranci - szkoły podstawowe

1 Zabawa Przemysław Parafia Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie