Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej

Dodano: 16.12.2009
A A A
Na posiedzeniu Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w dniu 10 grudnia 2009 roku w Urzędzie Gminy w Jaśle zawiązało się Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej. W spotkaniu wzięły udział 22 członkinie KGW reprezentujące 11 kół z terenu gminy.
Na posiedzeniu Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w dniu 10 grudnia 2009 roku w Urzędzie Gminy w Jaśle zawiązało się Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej. W spotkaniu wzięły udział 22 członkinie KGW reprezentujące 11 kół z terenu gminy.W skład Zarządu Stowarzyszenia wybrano: M. Kozłecka - przewodnicząca, D. Misiołek - z-ca przew., H. Łepkowska - sekretarz, J. Kozłecka - skarbnik, S. Ablewicz - członek. W skład Komisji rewizyjnej wybrano: M. Gubała - przewodnicząca, Z. Gawron z - ca przew., A. Błasik - członek.Gościem honorowym spotkania była Pani G. Szerląg - dawna instruktorka powiatowa KGW i działaczka społeczna. Przybliżyła uczestnikom prawie stuletnią historię działalności kół zachęcając do wstąpienia do stowarzyszenia. Zwróciła się do uczestników słowami "...nie bójmy się nowego, pielęgnujmy dorobek wielu pokoleń, ocalmy od zapomnienia tradycje i zwyczaje ludowe..."Stowarzyszenie uchwaliło statut i plan działania na 2010 rok.

S. AblewiczCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner