Warsztaty w Lubeni - PRB

Dodano: 16.12.2009
A A A
W malowniczej Lubeni w ośrodku szkoleniowym w dniach od 7 - 8 grudnia 2009 roku odbyły się pierwsze warsztaty w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
W malowniczej Lubeni w ośrodku szkoleniowym w dniach od 7 - 8 grudnia 2009 roku odbyły się pierwsze warsztaty w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Głównymi bohaterami spotkania byli bibliotekarze z Bibliotek Wiodących i Partnerskich uczestniczących w pierwszej rundzie Programu oraz przedstawiciele urzędów ich gmin. W zjeździe tym udział wzięli m.in. pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach i Filii GBP w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach, jak również Pani Małgorzata Dubiel - Sekretarz Gminy Jasło oraz Liderka - działaczka społeczna i poetka ludowa Pani Maria Tomasik.Trenerzy z Stowarzyszenia CAL omówili pierwszy moduł programu szkoleniowego pt. "Biblioteka jako miejsce - ludzie i instytucja". Bibliotekarze uczyli się planowania rozwoju zawodowego oraz rozwijali wizje i misje biblioteki: analiza SWOT oraz planowanie przestrzeni bibliotecznej - małe pomysły na wielkie zmiany. Pracownicy GBP w Szebniach opracowali szczegółowy plan zagospodarowania przestrzeni w nowej siedzibie GBP odnowionej i wyremontowanej dzięki dofinansowaniu MKiDN do zadania "Infrastruktura Bibliotek".Wśród miłej atmosfery i wzajemnego omawiania form pracy edukacyjnej bibliotek narodziło się wiele pomysłów do wdrożenia w swoich placówkach. Następny zjazd szkoleniowy odbędzie się już na początku lutego w ośrodku szkoleniowym w Rymanowie.B. Lubaś- GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności