Czas na aktywność w gminie Jasło

Dodano: 17.12.2009
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle z dniem 31.12.2009 r. kończy realizację projektu pt .”Czas na aktywność w gminie Jasło”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowany był do 15 kobiet korzystających ze świadczeń pomocy społecznej z terenu gminy Jasło.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle z dniem 31.12.2009 r. kończy realizację projektu pt .”Czas na aktywność w gminie Jasło”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowany był do 15 kobiet korzystających ze świadczeń pomocy społecznej z terenu gminy Jasło.
Panie uzupełniły kompetencje w zakresie aktywnego poszukiwania pracy oraz kompetencje podstawowe dnia codziennego. Uczestniczki podniosły swoje kwalifikacje zawodowe - 8 ukończyło kurs kucharza, 7 sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych. Oferowane formy wsparcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W środę 16 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące projekt, na którym obecni byli zaproszeni goście, pracownicy GOPS oraz uczestniczki projektu. Paniom wręczono certyfikaty ukończenia kursów.
Mając na uwadze duże zainteresowanie udziałem w projekcie, GOPS w Jaśle przygotowuje się do realizacji kolejnego projektu w 2010 r.

R. Wachel
GOPS w Jaśle