O dwóch takich co ukradli księżyc

Dodano: 22.02.2010
A A A
Młodzi czytelnicy bibliotek z Szebni, Trzcinicy, Osobnicy i Warzyc w czwartkowy dzień 18 lutego, tradycyjnie już jak co roku na feriach, dzieci odwiedziły Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
Niezwykle barwny musical "O dwóch takich, co ukradli księżyc" mogli zobaczyć młodzi czytelnicy bibliotek z Szebni, Trzcinicy, Osobnicy i Warzyc. W czwartkowy dzień 18 lutego, tradycyjnie już jak co roku na feriach, dzieci odwiedziły Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Sztuką, na podstawie powieści K. Makuszyńskiego, zachwycili się zarówno młodzi widzowie jak i opiekunowie. Niektórzy czytelnicy - uczestnicy Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego w Szebniach, wcześniej zapoznali się z powieścią, odbyło się spotkanie MKD, w czasie którego prowadzono rozmowy na temat książki. Dla wielu, zwłaszcza najmłodszych, tematyka spektaklu była zupełną nowością.Postaci niesfornych bliźniaków Jacka i Placka wspaniale i niezwykle żywiołowo zagrały dwie młode aktorki. W rolę tytułowego księżyca ( stworzonego za pomocą animacji komputerowej), który raz po raz komentuje kolejne wydarzenia dziejące się na scenie, wcielił się reżyser przedstawienia. Na wielkie brawa zasługuje gra całego zespołu, który fantastycznie stworzył iście familijne widowisko.

W zajęciach teatralnych udział wzięło 42 osoby, a organizatorem wyjazdu była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, przy wsparciu Wójta Gminy Jasło.

Wyjazd do teatru zgromadził dzieci i młodzież z różnych środowisk, które nie zawsze mają możliwość wyjazdu i ciekawie spędzić wolny czas.
B. Lubaś, GBP w Jaśle z/s w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner