II turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Jasło

Dodano: 24.02.2010
W sobotę 20 lutego br. w Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół w Szebniach odbył się II turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Jasło.
W sobotę 20 lutego br. w Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół w Szebniach odbył się II turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Jasło. W turnieju wzięło udział 6 drużyn. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, a drużyny rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. W grupie A o wejście do finału rywalizowały zespoły z sołectw: Wolicy, Niegłowic i Kowalowy – Gorajowice, natomiast w grupie B z sołectw: Osobnica, Szebnie, Warzyce. W meczu finałowym zmierzyły się drużyny z Osobnicy i Wolicy. Po zaciętym i wyrównanym meczu zwyciężyła drużyna z Osobnicy.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1. Osobnica
  2. Wolica
  3. Szebnie
  4. Gorajowice- Kowalowy
  5. Warzyce
  6. Niegłowice

Trzem pierwszym drużynom Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz wręczył puchary i pamiątkowe medale. Dodatkowo wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe (piłki siatkowe).

Organizatorzy przyznali również dwa indywidualne wyróżnienia dla:
• Mateusza Gliwy z Osobnicy - najlepszego zawodnika atakującego,
• Kamila Myśliwca z Wolicy – najlepszego zawodnika rozgrywające.

Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. Odbywał się w miłej i sportowej atmosferze. Zawodnicy wykazywali wysokie umiejętności i z wielkim zaangażowaniem walczyli na boisku.

M. Zajchowski
UG Jasło