ZIMOWA NARNIA, KRĘCIOŁKOWE HECE I TEATR KUKIEŁEK W BIBLIOTECE

Dodano: 04.03.2010
A A A
W lutym, jak to zimą, na dworze śnieg i plucha, ale w bibliotece gwarno, kolorowo i ciekawie. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy w minionym miesiącu przygotowała dla swoich młodych czytelników wiele różnorodnych atrakcji.
W lutym, jak to zimą, na dworze śnieg i plucha, ale w bibliotece gwarno, kolorowo i ciekawie. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy w minionym miesiącu przygotowała dla swoich młodych czytelników wiele różnorodnych atrakcji.
W tym roku przypada 60 rocznica wydania pierwszej części „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa. W związku z tym, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” najmłodsi wysłuchali głośnego czytania fr. książki „ Lew , czarownica i stara szafa”. Zimowa atmosfera i śnieżne plenery za oknem sprzyjały rozmowom o przygodach Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji.
Wiele radości ze wspólnego tworzenia sprawiły zajęcia z cyklu „Piątkowe hece w bibliotece”. W czasie spotkań pn.: „Walentynkowe różności” i „ Kręciołki origami czyli coś dla cierpliwych” młodzi hobbyści stworzyli wspaniałe dekoracje na Dzień Zakochanych, a także poznali sztukę tworzenia japońskiej kusudamy czyli popularnych kręciołków.
Luty to także ferie w bibliotece. Tej zimy odbyły się pod hasłem „Pobawimy się w teatr?” Warsztaty teatralne stały się okazją do wspaniałej gimnastyki wyobraźni. Uczestnicy tworzyli własne kukiełki, brali udział w zabawach aktorskich, a także uczyli się animacji lalek teatralnych. Dużo frajdy sprawiła dzieciom praca nad przedstawieniem . Wprowadzeniem było tradycyjnie głośne czytanie wiersza „Rzepka” J. Tuwima, który stał się podstawą do stworzenia scenariusza.


Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner