Konkurs Wielkanocny

Dodano: 26.04.2010
A A A
W Wyszatycach, gmina Żurawica 25 kwietnia 2010 r. odbyło się podsumowanie konkursu wielkanocnego ogłoszonego w dwóch kategoriach : kategoria A - "Stół wielkanocny", kategoria B- "Koszyk jajek wielkanocnych". Impreza zorganizowana została przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
W Wyszatycach, gmina Żurawica 25 kwietnia 2010 r. odbyło się podsumowanie konkursu wielkanocnego ogłoszonego w dwóch kategoriach : kategoria A - "Stół wielkanocny", kategoria B- "Koszyk jajek wielkanocnych". Impreza zorganizowana została przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
Do konkursu przystąpiła lokalna grupa działania "Nowa Galicja", którą reprezentowało Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej i Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach. Tradycyjne potrawy wielkanocne, które zapełniły stół przygotowały członkinie KGW z Szebni, Niepli, Osobnicy, Sobniowa, Trzcinicy i Warzyc, dekorację stołu i opisy potraw zostały przygotowane przez pracowników bibliotek w Osobnicy, Szebniach i Trzcinicy.

Oceniając prezentowane stoły wielkanocne Jury konkursowe kierowało się estetyką nakrycia, smakiem i wyglądem prezentowanych dań oraz opisem słownym przygotowanych potraw. Oceniając koszyk jajek wielkanocnych zwracano szczególna uwagę na staranność ich wykonania, sposób prezentacji i opis techniki wytwarzania. Zarówno Stowarzyszenie jaki i GBP otrzymały w swojej kategorii wyróżnienia i nagrody rzeczowe w postaci aparatu cyfrowego i zestawu stołowego.
Celem Konkursu jest podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, poprzez przygotowanie potraw wielkanocnych charakterystycznych dla regionu podkarpackiego oraz kultywowanie i popularyzację sztuki ludowej.

S. Ablewicz
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności