Spotkanie z Martą Fox

Dodano: 06.05.2010
A A A
W ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Martą Fox - popularną autorką książek dla młodzieży i dorosłych.

W ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Martą Fox - popularną autorką książek dla młodzieży i dorosłych. Spotkanie to odbyło się w Filii GBP w Trzcinicy i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz klubowiczów MKD przybyła również młodzież klasy II Gimnazjum w Trzcinicy.

Autorka krótko przedstawiła swój życiorys i dotychczasową twórczość. W ciekawy sposób mówiła o powstawaniu swoich powieści, pomysłach na imiona bohaterów i tytuły swoich dzieł. Książki autorki adresowane do młodego czytelnika określane są mianem bestsellerów i znajdują się na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych. W 1989 roku Marta Fox napisała swoje pierwsze opowiadanie, które zostało uhonorowane Grand Prix na ogólnopolskim konkursie literatury miłosnej, natomiast w 1992 r. wydała swoją pierwszą książkę. Najbardziej znane tytuły to m. in.: "Magda. doc", "Paulina. doc", "Paulina w orbicie kotów", "Kaśka Podrywaczka", "Karolina XL" i wiele innych. Pisarka przeczytała fragment ostatnio wydanej książki dla młodzieży "Karolina XL zakochana". W trakcie spotkania zadawano mnóstwo pytań na które autorka udzielała odpowiedzi. Marta Fox urzekła nas swoją otwartością, poczuciem humoru i znajomością problemów współczesnej młodzieży. Każdy z uczestników mógł porozmawiać z autorką oraz otrzymać autograf.

Spotkanie odbyło się w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia 2010 roku.

B. Lubaś - GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności