Dodano: 17.06.2010
Wójt Gminy Jasło informuje o akcji odkomarzania na terenach najbardziej poszkodowanych podczas tegorocznej powodzi tj. Trzcinica, Osobnica i Brzyście

Wójt Gminy Jasło informuje, że w związku z tegoroczną powodzią i powstałych na terenie gminy podtopień podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji odkomarzania metodą agrolotniczą. Planowany termin rozpoczęcia akcji to 22-23 czerwiec 2010 r. a dotyczyć będzie sołectw Trzcinica, Osobnica i Brzyście.
Proponowany termin jest uzależniony od warunków atmosferycznych.

Używane w trakcie odkomarzania preparaty są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt, posiadają aktualne atesty i karty charakterystyki.

W momencie wykonywania oprysku nad Gminą Jasło będzie latał śmigłowiec, który powoduje hałas związany z naturalnym trybem pracy śmigłowca.

Zaleca się, aby w dniu oprysku unikać przebywania na terenach opryskiwanych