Jedziemy Ku Wam z gościńcem

Dodano: 16.08.2010
A A A
Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy oraz przedstawicielki KGW z powiatu jasielskiego w dniu 29 lipca br. odwiedziły m.in.Skansen - Park Etnograficzny w Sanoku.
W ramach zadania "Jedziemy ku Wam z gościńcem" Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy oraz przedstawicielki KGW z powiatu jasielskiego w dniu 29 lipca br. odwiedziły Skansen - Park Etnograficzny w Sanoku.Następnie uczestniczki pojechały z "gościńcem" na spotkanie z koleżankami KGW z powiatu leskiego, które odbyło się w Myczkowcach. Podczas pobytu zwiedziły Bieszczadzki Skansen Miniatur Cerkwi i Kościółków oraz zaporę.Uczestniczki zapoznały się z kulturą polsko - ukraińskiego pogranicza, skupiającą zabytki z zakresu kultury ludowej - malarstwo ikon, sztuką, rzemiosłem artystycznym i rzeźbą.
Spotkanie z członkiniami KGW powiatu leskiego miało na celu nawiązanie kontaktu i wymiany doświadczeń w pracy społecznej. Odbył się również pokaz i degustacja jadła chłopskiego z regionu jasielskiego i leskiego czyli tzw. "gościniec". Uczestniczki zapoznały się również ze sztuką przygotowania świątecznego stołu. Podczas wspólnej wieczornej biesiady nie zabrakło także artystycznych występów w wykonaniu amatorskiego kabaretu do którego należą członkinie KGW w Zarzeczu i wspólnych ludowych przyśpiewek.


Projekt ,,Jedziemy ku Wam z gościńcem", pozytywnie rozpatrzony przez Starostwo Powiatowe w Jaśle, skierowany został do 50 osób - członkiń Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jasielskiego.


Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi JasielskiejCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności