„VIII Piknik z Konikiem Polskim”

Dodano: 20.08.2010
A A A
W dniach 11-12 września br. na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbędzie się „VIII Piknik z Konikiem Polskim”
W dniach 11-12 września br. na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbędzie się „VIII Piknik z Konikiem Polskim”, współfinansowany ze środków Gminy Jasło, Samorządu Województwa Podkarpackiego, Miasta Jasła oraz licznych sponsorów, m.in. ZTS Gamrat S.A. , Trans- Wiert Jasło i Bank Spółdzielczy w Bieczu, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Burmistrza Miasta Jasła i Wójta Gminy Jasło.

Impreza ta na stałe wpisała się w ogólnopolski kalendarz imprez hodowlano-sportowych i promuje jedną z najstarszych ras hodowlanych koni – konika polskiego, który jest objęty programem ochrony zasobów genetycznych, co daje możliwość realizacji wielu programów promujących nasz region w skali kraju. Jest on coraz częściej hodowany w naszym regionie i stanowi uzupełnienie oferty turystycznej Podkarpacia.„Piknik z Konikiem Polskim" skupia corocznie tysiące osób z całej Polski, podczas pikniku zorganizowane zostaną następujące konkursy:
  • Konkurs hodowlany dla ogierów - Czempionat
  • Konkurs hodowlany dla klaczy Czempionat
  • Konkurs skoków przez przeszkody (konie małe)
  • Konkurs skoków przez przeszkody (konie duże)
  • Konkurs „na jasielskiej ścieżce konika polskiego”
  • Konkurs powożenia

Podczas tych konkurencji można poznać najlepsze koniki polskie oraz obejrzeć w praktyce ich specyficzne zdolności. Piknikowi w Jaśle towarzyszy wiele imprez kulturalnych. W programie przewidzianych jest też wiele atrakcji tj.: pokaz jeździecko-szermierczy, konkurs powożenia, jazdy konne i przejazdy bryczką dla publiczności.
Zorganizowane zostaną wystawy firm działających w branżach okołorolniczych oraz prezentacja rękodzieła i rzemiosła ludowego (w tym kowalstwa tradycyjnego i artystycznego oraz ekspozycja produktu lokalnego).


Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Konika Polskiego
Prezes Zarządu
Danuta Nocleg - Duljan


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności