Gminne Dożynki Zimna Woda 2010

Dodano: 24.08.2010
A A A
Rolnicy z terenu gminy Jasło dziękowali za tegoroczne plony.

Już od wielu lat dożynki są tradycyjnym świętem, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony. W niedzielę 22 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne Zimna Woda 2010. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Marcina w Szebniach a następnie dożynkowy korowód udał się do Zimnej Wody, gdzie na placu obok domu ludowego odbyła się druga część uroczystości.
Nieodłącznym atrybutem dożynek są wieńce a także dania regionalne. Podczas święta plonów odbył się konkurs pn. „Tradycja w żywieniu i kulturze”, gdzie po degustacji potraw przygotowanych przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Jasło wyłoniono zwycięzców:
I miejsce sołectwo Jareniówka
II miejsce KGW Sobniowianki
III miejsce sołectwo Zimna Woda


Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji - występowały lokalne kapele ludowe oraz orkiestra dęta. Gwiazdą wieczoru był zespół Omen a pokaz sztucznych ogni zachwycił wszystkich zgromadzonych. Wieczorem odbyła się zabawa ogrodowa.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner