Wakacje w bibliotekach Gminy Jasło

Dodano: 02.09.2010
A A A
Podsumowanie wakacji i plany na przyszłość

Nasze wspólne wakacyjne spotkania dobiegły już końca. Poza możliwością wypożyczenia książek do domu oraz wspólnego czytania w bibliotece powieści z kolekcji Cała Polska czyta dzieciom, przez całe wakacje GBP w Jaśle z/s w Szebniach oraz Filia w Osobnicy organizowały szereg różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Młodzi artyści z wielką przyjemnością, za pomocą kleju i kolorowego papieru wykonali techniką "guillingu" piękne kartki okolicznościowe. Kolejnym bardzo ciekawym pomysłem okazało się zdobienie różnych przedmiotów za pomocą serwetek i odpowiednich materiałów techniką "decoupage".
Warsztaty prowadzone były przez bibliotekarzy, którzy przybliżyli młodym artystom podstawy tych nowych dla nich technik. Prowadzone zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, które zachwycone nowo poznanymi technikami stworzyły prawdziwe, niepowtarzalne, charakteryzujące się dużą fantazją i umiejętnością "dzieła sztuki".
Prace powstałe na zajęciach można oglądać na wystawie w GBP w Jaśle z/s w Szebniach oraz Filii w Osobnicy.Uczestnicy spotkań mieli także okazję do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu fotografii. Młodzi amatorzy poprzez wykonanie zdjęć w twórczy sposób mogli pokazać jak spostrzegają świat przyrody w otaczającym nas środowisku.
W czasie wakacji odbywały się również warsztaty literackie "Świat wokół dziecka", szklakiem tajemnic "Podróż do zaczarowanej krainy" i wakacyjny miszmasz "Podróż za jeden uśmiech". Nie zabrakło także miejsca na zabawy ruchowe, gry planszowe, quizy i konkursy internetowe

Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, Filię w Osobnicy i Trzcinicy odwiedziło 2017 młodych czytelników pragnących pożytecznie i wesoło spędzić wakacyjny czas.

GBP zaprasza na cykl spotkań warsztatowych pt. "Akademia ginących zawodów". Zajęcia będą organizowane w roku szkolnym 2010/2011 w każdy piątek tygodnia od godziny 15.00 do 17.00.

ZAPRASZAMY.


B. Lubaś - GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności