Lasek Warzycki - uroczystości

Dodano: 06.09.2010
A A A
W niedzielę 5 września na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach - na Lasku w strugach deszczu, odbyła się uroczystość patriotyczno – religijna upamiętniająca 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej z Mszą Świętą za Ojczyznę i poległych.
W niedzielę 5 września na cmentarzu ofiar terroru hitlerowskiego w Warzycach - Lasek, odbyła się uroczystość patriotyczno – religijna upamiętniająca 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej z Mszą Świętą za Ojczyznę i poległych. Pomimo ulewnego deszczu na uroczystość, jak co roku przybyli okoliczni mieszkańcy oraz rodziny poległych.
Organizatorami uroczystości był Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz oraz Ksiądz Proboszcz Parafii Warzyce Kazimierz Brzyski.

Cmentarz ofiar terroru hitlerowskiego z lat 1940 – 1944, to miejsce zbiorowych i pojedynczych egzekucji więźniów ruchu oporu, żołnierzy, kurierów, rolników z powiatu jasielskiego, krośnieńskiego, brzozowskiego i gorlickiego.Po uroczystej Mszy Świętej harcmistrz Jacek Smolik z I szczepu „Orląt” im. Janka Bytnara – Rudego odczytał apel poległych a harcerze zaciągnęli wartę honorową przy pomniku, gdzie złożono wiązanki kwiatów.
Na zakończenie odbył się koncert pieśni religijno – patriotycznych, które wykonała Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy.


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności