SPOTKANIE Z BAŚNIĄ czyli Habibi Hamid czyta dzieciom w Trzcinicy.

Dodano: 04.10.2010
A A A
O tym, że najważniejsza jest miłość, a rzeczy, które nadają życiu sens to uśmiech dziecka, uścisk dłoni, ciepłe spojrzenie i przytulenie mogli usłyszeć uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej na spotkaniu z Robertem Karwatem, które odbyło się 30 września br., w Zespole Szkół w Trzcinicy.


O tym, że najważniejsza jest miłość, a rzeczy, które nadają życiu sens to uśmiech dziecka, uścisk dłoni, ciepłe spojrzenie i przytulenie mogli usłyszeć uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej na spotkaniu z Robertem Karwatem, które odbyło się 30 września br., w Zespole Szkół w Trzcinicy.Autor baśni, bajek terapeutycznych, opowiadań dla dzieci i młodzieży, licznych piosenek, którego uzupełnieniem twórczości są także eseje, felietony, teksty satyryczne oraz wiersze został zaproszony przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.Podczas spotkania Robert Karwat czytał dzieciom swoje baśnie, opowiadał o sobie i swojej twórczości. Wyjaśnił skąd się wzięło jego „drugie imię” Habibi Hamid czyli Kochanie, w języku arabskim i czeczeńskim. Uczniowie wysłuchali wielu opowieści, w których świat realny miesza się z baśniowym, a głównym przesłaniem jest wiara w pozytywne wartości i przekonanie, że problemy jakie przynosi życie można przezwyciężyć miłością, przyjaźnią i wiarą w dobro. Dzieci zafascynowane swoim gościem zadawały mnóstwo pytań, wspólnie z autorem śpiewały i wymyślały nowe zakończenia dla jego opowieści.Na zakończenie, w podziękowaniu, mali czytelnicy zaśpiewali dla pisarza jesienną piosenkę, a Habibi Hamid chętnie przyłączył się do wspólnego muzykowania.

Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner