Miłość albo demony

Dodano: 05.10.2010
A A A

W ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy GBP w Jaśle z/s w Szebniach w dniu 30 września br. odbyło się spotkanie z Robertem Karwat - Habibi Hamid, autorem baśni, bajek (w tym także bajek terapeutycznych), opowiadań i powieści o miłości dla dzieci i młodzieży. Pisarz krótko przedstawił swój życiorys, jak również wyjaśnił skąd się wzięło "drugie imię" Habibi Hamid czyli Kochanie w języku arabskim i czeczeńskim. Autor rozmawiał z młodzieżą na trudne tematy dotyczące miłości, nadziei, pojednania i strachu. W ciekawy sposób mówił o powstawaniu swoich dzieł przytaczając ich fragmenty, a także śpiewał piosenki swojego autorstwa. Napisał m.in.: "Miasto Aniołów", "Drugie skrzydło", "Pióra motyla".

Głównym przesłaniem pracy pisarskiej autora jest to, iż NAJWAŻNIEJSZA JEST MIŁOŚĆ. Są rzeczy, które nadają życiu sens czyli uśmiech dziecka, ciepłe spojrzenie, uścisk dłoni i przytulenie. To one składają się na to, co nazywamy miłością i sprawiają, że możemy być szczęśliwi.

Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali na występy autora, chętnie uczestniczyli w rozmowie, jak również zadawali mnóstwo pytań, na które pisarz szczerze i otwarcie odpowiadał.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Szebniach, w którym wzięła udział młodzież z klas gimnazjalnych, w tym także klubowicze MKD.Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.Beata Lubaś, GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności