Uroczystości dziękczynne na górze Liwocz

Dodano: 13.10.2010
A A A
Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich powiatu jasielskiego w dniu 10 października 2010 roku uczestniczyły w uroczystościach dziękczynnych za urodzajne zbiory na górze Liwocz.
"Rolnik ziemię orze i ziarno zasiewa,

będą rosły plony nie zabraknie chleba.

Bóg błogosławi swą cudowną mocą,

ciężką pracę rolnika, dniem i nocą..."

(M. Bielamowicz - Rolnik na roli)Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich powiatu jasielskiego w dniu 10 października 2010 roku uczestniczyły w uroczystościach dziękczynnych za urodzajne zbiory na górze Liwocz. Spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ ten rok był bardzo trudny dla rolników z powodu powodzi jaka dotknęła nasz region.


Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy. Mszę Świętą i Drogę Krzyżową odprawił ks. G. Stanula z Błażkowej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych oraz przedstawicielek KGW z powiatu jasielskiego. W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób - mieszkańców jasielskich gmin.


Oprawą muzyczną uroczystości uświetnił zespół "Pogórzanie" z Bieździedzy. Plony pracy rolnika ofiarowały członkinie KGW z gminy Jasło. Uroczyste spotkanie na górze Liwocz zakończyło się wspólnym poczęstunkiem jadła chłopskiego przygotowanym przez członkinie kół z powiatu jasielskiego.Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi JasielskiejCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności