Książkowy Miś ma urodziny dziś!

Dodano: 13.10.2010
W ramach akcji "Gmina Jasło czyta dzieciom" w dniu 13 października br. odbyła się w Zespole Szkół w Szebniach uroczystość z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia, który w tym roku kończy 84 lata.

W ramach akcji "Gmina Jasło czyta dzieciom" w dniu 13 października br. odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia, który w tym roku kończy 84 lata. Impreza urodzinowa odbyła się w Zespole Szkół w Szebniach, na którą zaproszeni zostali uczniowie klas podstawowych od "0" - "III". Każdy z zaproszonych gości przyniósł ze sobą swojego ukochanego Misia oraz przygotowany przez siebie prezent w postaci przepięknego rysunku.Po przyjęciu urodzinowym solenizant zaprosił wszystkich obecnych do wspólnej zabawy.

Ważnym punktem imprezy czytelniczej, w ramach Młodzieżowego Klubu Książkowego było spotkanie autorskie z Panią Rozalią Kolanko, autorką bajek i opowiadań dla dzieci. Pisarka chętnie czytała dzieciom swoje bajki oraz opowiedziała o znanych i mniej znanych misiach.

W czasie spotkania dzieci miały okazję złożyć solenizantowi życzenia, jak również chętnie brały udział w konkursach, zagadkach, tańcach integracyjnych i z wielką radością uczyły się piosenki o Misiu Uszatku. Wszyscy bawili się wspaniale, a na zakończenie każdy z gości dostał słodki poczęstunek.

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach
i Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Szebniach.

Za ufundowanie nagród i słodyczy serdecznie dziękujemy Radnemu i Sołtysowi wsi Szebnie.

B. Lubaś, I. Tomaszewska - GBP w Jaśle z/s w Szebniach