II Targi Lokalnych Grup Działania Województwa Podkarpackiego

Dodano: 20.10.2010
A A A
W konkursie na najlepsze stoisko wystawowe podczas targów Stowarzyszenie pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja zajęło I miejsce

17 października 2010 r. w Rzeszowie na parkingu pod Urzędem Marszałkowskim odbyły się II Targi Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego. Uczestniczyło w nich 24 z 31 LGD funkcjonujących w naszym regionie. Organizatorem Targów był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.Celem Targów jest przede wszystkim prezentacja przez Lokalne Grupy Działania bogactwa dziedzictwa kulturalnego oraz walorów agroturystycznych i kulinarnych poszczególnych części regionu. Są one także okazją do nawiązania kontaktów oraz zaprezentowania odwiedzającym zasad działania i roli grup w lokalnych społecznościach.
Wystawcy prezentowali własne produkty tradycyjne, rzemiosło, rękodzieło, regionalne wyroby kulinarne oraz inne lokalne ekspozycje. Dla osób odwiedzających Targi dużą atrakcją było zapoznanie się z ofertą poszczególnych LGD, a także możliwość degustacji produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych wytwarzanych przez producentów funkcjonujących na obszarze objętym działalnością danej LGD.W tym roku formuła targów została wzbogacona o konkurs na najlepsze stoisko wystawowe. Było to wyróżnienie dla najbardziej zaangażowanych w prace na rzecz pobudzania swojego regionu, tworzenie pozytywnego wizerunku LGD, a co za tym idzie – także Targów. Pierwsze miejsce kapituła konkursowa przyznała Stowarzyszeniu pn. Lokalna Grupa Działania Nowa Galicja. Drugie miejsce zajęła LGD „Rozwój Ziemi Lubaczowskiej”, trzecie zaś – LGD „Siedlisko” z powiatu kolbuszowskiego.Pracownicy Biura Stowarzyszenia składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy poprzez swój udział i zaangażowanie przyczynili się do wspólnego sukcesu.

Katarzyna Warchoł - Koordynator Projektu


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności