Nagrody dla sportowców

Dodano: 03.11.2010
A A A
Już po raz trzeci Gmina Jasło nagrodziła sportowców z terenu gminy Jasło
Już po raz trzeci Gmina Jasło nagrodziła najlepszych sportowców z terenu gminy Jasło, którym towarzyszyli : dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Ludomir Mastej oraz trenerzy Jacek Władyka i Tomasz Wojtas.Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz i Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Piękoś wręczyli nagrody:

  •     Wioletcie BrągielCzłonek kadry Polski Juniorów w biegach sprinterskich (100m., 200m.). Jest również wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) oraz medalistką Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych - medal złoty 200m, medal srebrny 100m, Zamość 2010 oraz dwa złote medale 100m, 200m. i medal srebrny w sztafecie 4x100m, Kielce 2010. Zdobyła również srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski Juniorek w biegu na 60m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów – Spała 2010.

  •     Natalii WolskiejOd wielu lat należy do krajowej czołówki w skokach płaskich  czyli w dal i 3-skoku. Zdobyła dwa srebrne medale w skoku w dal i sztafecie 4x100m. oraz medal brązowy w 3-skoku podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Kielce 2010. Zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski Juniorek podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów - Spala 2010.

  •    Bartoszowi Gorczycy


Jego specjalnością są biegi długie. Odniósł wiele sukcesów w tychże biegach na stadionie, w hali i biegach ulicznych. Jest podwójnym złotym medalistą w biegach na 2000m. z przeszkodami oraz 3000m, rozgrywanych podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych, Zamość 2010. Zdobył również brązowy medal w biegu na 3000m. z przeszkodami podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Białymstoku w 2010r.

  •    Dawidowi Dryji
Uczy się w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym - Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej (SMS SPAŁA). Z reprezentacją kadetów był na Mistrzostwach Europy w Holandii i Mistrzostwach Świata we Włoszech. Był zdobywcą brązowego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Miliczu w 2008 roku oraz zdobywcą złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim w roku 2009. Wraz z kadrą juniorów reprezentował Polskę na kwalifikacjach do Mistrzostw Europy juniorów które odbyły się w Czarnogórze gdzie walczył o awans do Mistrzostw Europy juniorów. Polacy zagrali z Białorusią, Hiszpanią, Włochami, Izraelem oraz Norwegią. Kadra juniorów wyszła zwycięsko z tych pojedynków i tym samym zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca w grupie do Mistrzostw Europy juniorów.
Na przełomie sierpnia i września 2010 roku trener Grzegorz Ryś podał skład reprezentacji juniorów na Mistrzostwa Europy a jednym z dwunastu zawodników został Dawid Dryja.

Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności