PAŹDZIERNIKOWY MIX czyli warsztaty hobbystyczne w bibliotece

Dodano: 05.11.2010
A A A
W ubiegły piątek 29 października dobiegły końca jesienne warsztaty hobbystyczne w ramach cyklu „Piątkowy mix czyli jestem w bibliotece”.

     W ubiegły piątek  29 października dobiegły końca jesienne warsztaty  hobbystyczne  w ramach cyklu „Piątkowy mix  czyli jestem w bibliotece”.  Cotygodniowe zajęcia organizowane w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy  tym razem zgromadziły wielu entuzjastów techniki quillingu i florystyki.


    Quilling to  technika z rodzaju papieroplastyki, polegająca na  tworzeniu ozdób, układaniu wzorów, obrazków z rolowanych wąskich pasków kolorowego papieru. Tym sposobem można zdobić kartki, karnety, albumy, notesy, a także przedmioty użytkowe, lustra, ramki czy szkatułki.

    Młodzi pasjonaci rękodzieła  bawiąc się quillingiem  mogli własnoręcznie upiększyć własne pudełeczko na drobiazgi, wykonać kartkę okolicznościową i zrobić fantazyjną kolorową broszkę.

    Ostatnie piątkowe warsztaty  to  florystyka.  Jesienny nastrój,  pogoda za oknem i zbliżający się  Dzień Wszystkich Świętych  zachęcił uczestników do stworzenia  jesiennego wianka. Wykonany z gałązek różnych iglaków, suchych traw, kwiatów i liści, z dodatkiem delikatnych ozdobników stał się zapewne ozdobą  niejednego wnętrza, a być może przyozdobił też groby bliskich.   
 


W listopadzie  zapraszamy na kolejne warsztaty, na których  zajmiemy się  już ozdobami mikołajkowo - świątecznymi .
 Spotkania odbędą się  w dniach 5, 12, 19 i 26 listopada od godz. 15.00
w Filii GBP w Trzcinicy.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner