"Ja też potrafię coś od siebie dać"

Dodano: 04.01.2011
A A A
W ramach konkursu Pożyteczne ferie 2011 organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi Pan Kazimierz Truty - Sołtys wsi Szebnie, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Koło Gospodyń Wiejskich pozyskało środki na realizację projektu pt. "Ja też potrafię coś od siebie dać".

W ramach konkursu Pożyteczne ferie 2011 organizowanego przez Fundację  Wspomagania Wsi Pan Kazimierz Truty - Sołtys wsi Szebnie, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Koło Gospodyń Wiejskich pozyskało środki na realizację projektu pt. "Ja też potrafię coś od siebie dać". 
Głównym celem tego projektu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży pozostającej podczas ferii zimowych w swoich miejscowościach spędzenie wolnego czasu w sposób atrakcyjny i bezpieczny. Bibliotekarze i wolontariusze przez cały okres ferii będą prowadzić warsztaty teatralne i plastyczne z decoupage, quilling, pergamano, wełny czesanej, scrapbookingu. Odbędzie się także spotkanie autorskie z bajkopisarką regionalną, dyskusja nad przeczytaną książką, konkurs fotograficzny oraz zespołowe zabawy
integracyjne  przy muzyce.

Tegorocznej VIII edycji konkursu przewodzi hasło "Nie zapominajmy o naszych sąsiadach" tak więc uczestnicy projektu będą organizować pomoc dla najstarszej mieszkanki wsi Szebnie poprzez robienie zakupów, przygotowywanie i podanie posiłków, wspólne wyjście na spacer, sprzątanie domu, czytanie książki czy gazety. W ramach projektu organizatorzy zapewniają także uczestnikom wyżywienie podczas trwania zajęć.  
 
Warsztaty odbywać się będą przez 10 dni roboczych w dniach od 17 stycznia do 28 stycznia 2011 r. w godzinach od 13.00 do 17.00 w siedzibie GBP i sali domu ludowego, na które serdecznie zapraszamy.

S. AblewiczCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner