STOP DLA NUDY! czyli ferie w bibliotece

Dodano: 05.01.2011
A A A
Bogaty program Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy na tegoroczne ferieStowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej  zostało laureatem konkursu  POŻYTECZNE FERIE 2011 organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi.Wygrany projekt pod hasłem „STOP DLA NUDY! czyli ferie w bibliotece” zostanie zrealizowany  przy współpracy z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy .

Celem działań jest umożliwienie dzieciom i młodzieży, które zostają na czas ferii w swoich miejscowościach, spędzenie czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny dla siebie i innych. 

Członkowie  Stowarzyszenia, bibliotekarze i wolontariusze   przez cały okres ferii będą prowadzić w bibliotece  warsztaty plastyczne ( m.in.   decoupage, quilling, filcowanie, bibułkarstwo, scrapbooking....)  gry i zabawy integracyjne, zgadywanki literackie, popołudnia z filmem, a także  warsztaty teatralne. W programie szereg konkursów,  niespodzianek, dużo frajdy i dobrej zabawy.

Tegorocznej VIII edycji konkursu towarzyszy hasło "Nie zapominajmy o naszych sąsiadach" . Uczestnicy projektu będą zatem organizować pomoc dla potrzebującej mieszkanki   Trzcinicy,  poprzez robienie zakupów, przygotowywanie posiłków czy wspólnego spędzania czasu.   Pomogą starszej kobiecie w trudach dnia codziennego, a sami zyskają doświadczenie i  poczucie,  że  można od siebie coś dać nie oczekując niczego w zamian.

W ramach projektu organizatorzy zapewniają także uczestnikom wyżywienie podczas trwania zajęć, wszelkie pomoce i materiały plastyczne, a także opiekę i życzliwa miłą atmosferę.


Warsztaty odbywać się będą przez 10 dni roboczych
 w dniach od 17 stycznia do 28 stycznia 2011 r.
w godzinach od 13.00 do 17.00
 w siedzibie  FGBP w Trzcinicy.


 Zapraszamy !!!Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner