Warsztaty dziennikarskie w bibliotece

Dodano: 02.02.2011
A A A
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie pt. Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę. W ramach ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek „Aktywna Biblioteka” jest realizowany projekt, na który szebieńska biblioteka otrzymała dofinansowanie z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
       
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie pt. Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę. W ramach ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek „Aktywna Biblioteka” jest realizowany projekt, na który szebieńska biblioteka otrzymała dofinansowanie z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Warsztaty dziennikarskie prowadzone będą od stycznia do czerwca 2011 roku, we współpracy z młodzieżą gimnazjalną z Zespołu Szkół im. ks. J. Opioły w Szebniach  oraz portalem internetowym Jaslo4u.pl i TV Obiektyw. Uczniowie biorący udział w warsztatach dziennikarskich  mają szansę  rozwijać swoje indywidualne zainteresowania i pasje dziennikarskie.
Pierwsze z warsztatowych spotkań prowadzone przez Panią Katarzynę Pacwa – Wilk pozwoliło uczestnikom zapoznać się z podstawami źródłami powstawania reportażu i wywiadu.
Nasz projekt ma na celu kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży, propagowanie wiedzy o współczesnej historii gminy Jasło,  poznanie i promowanie lokalnych  autorytetów oraz znajomość wydarzeń i miejsc historycznych naszej małej ojczyzny. Pragniemy, aby młodzież nauczyła się, jak  przeprowadzać wywiad, jak dyskutować z rozmówcą oraz w jaki sposób przygotować się do wystąpień przed kamerą.

Spotkanie odbyło się 31 stycznia 2011 roku, kolejne warsztaty 21 lutego br. z udziałem dziennikarzy z  TV Obiektyw.Wypowiedzi uczestników warsztatów:

„…W bibliotece odbyły się warsztaty dziennikarskie, w których wzięłam udział. Na zajęciach poznałam formę prawidłowego przygotowania reportażu i wywiadu. Podobne spotkania będą odbywać się co miesiąc, w których będę chętnie uczestniczyła. Ja i pozostali uczestnicy byli pod ogromnym  wrażeniem wiedzy i umiejętności prowadzącej warsztaty Pani Kasi.” (Angelika Zagórska)

 „…W naszej bibliotece odbywają się dodatkowe zajęcia dla młodzieży z naszego gimnazjum. Nie są przymusowe i nie dostajemy żadnych ocen i zadań domowych, to nas zachęca do uczestnictwa. Mieliśmy jedno spotkanie z dziennikarką z portalu Jaslo4u.pl, która opowiadała ciekawe rzeczy. Bardzo spodobały mi się te zajęcia, ponieważ dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o dziennikarstwie. Myślę, że takie zajęcia przydadzą się mi w przyszłości i dalszej edukacji.” ( Joanna Syzdek)

GBP w Jaśle z/s w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności