Marta Madera „Kroplówka z marzeniami”

Dodano: 02.02.2011
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego. Miłośnicy lektury dyskutowali i wyrażali swoje zdanie na temat przeczytanej książki pt. „Kroplówka z marzeniami” Marty Madery.

Główna bohaterka powieści trzynastoletnia Lilka to wesoła, sympatyczna, rozsądna i sentymentalna dziewczyna, która musi zmierzyć się z wieloma problemami, które są bliskie wielu dzisiejszym nastolatkom. Powrót z wakacji kończy się dla Lilki tragedią, ponieważ kierujący samochodem wujek zasypia nad kierownicą. Na szczęście obydwoje wychodzą z wypadku z życiem, jednak Lilkę czeka operacja i długa rehabilitacja. Z tego powodu główna bohaterka książki musi zamieszkać u ciotki w Krakowie z dala od domu, rodziny, szkoły i przyjaciół.  Samotna i przepełniona tęsknotą za bliskimi, uczy się żyć w nowym środowisku wśród obcych ludzi i nieznanych miejsc.

Kroplówka z marzeniami to powieść o miłości, dojrzewaniu, pełna ciepła i humoru, którą pochłania się w oszałamiającym tempie. Uczy młodych czytelników odpowiedzialności, tolerancji, wzajemnego szacunku oraz uwrażliwia na losy innych ludzi.

W trakcje spotkania panowała luźna i swobodna atmosfera, która umożliwiła dotarcie do świadomości młodego człowieka, jak również była to szansa przekazania ważnych wartości życiowych i uświadomienie co jest w życiu najważniejsze.

Spotkanie odbyło się w piątkowe popołudnie 28 stycznia 2011 r.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach