STOP DLA NUDY ! czyli udane ferie w bibliotece......

Dodano: 03.02.2011
A A A
Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia, przy współpracy Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Świetlicy GOK oraz wielu życzliwych wolontariuszy, dzieci i młodzież z miejscowości Trzcinica mogły atrakcyjnie spędzić czas minionych ferii.

Projekt  POŻYTECZNE FERIE 2011 pod hasłem Stop dla nudy! czyli ferie w bibliotece,  realizowany dzięki  Fundacji Wspomagania Wsi  przez  Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej  dobiegł końca.

Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia, przy współpracy Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Świetlicy GOK oraz wielu życzliwych wolontariuszy,  dzieci i młodzież z miejscowości Trzcinica mogły atrakcyjnie spędzić czas minionych ferii.Między 17 a 28 stycznia  w bibliotece i świetlicy organizowane były codzienne zajęcia dla   uczniów, którzy w tym roku  nie wyjechali na zimowy wypoczynek.  Interesująca i atrakcyjna  oferta zajęć, gry ruchowe, zabawy integracyjne, konkursy, quizy, popołudnia z filmem,  spotkanie z twórcami  ludowymi, a przede wszystkim zajęcia plastyczno - manualne sprawiły, iż każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a i frekwencja  przerosła oczekiwania organizatorów.

Podczas codziennych spotkań uczestnicy poznali najmodniejsze w ostatnim czasie techniki rękodzielnicze. Zdobiąc i malując drewniane przedmioty  nauczyli się podstaw sztuki decoupage,    stworzyli niepowtarzalną biżuterię metodą quillingu,  kartki okolicznościowe, obrazki, karnety metodą scrapbookingu, kolorowe drzewka z bibułkowych różyczek i  modułowe kule origami tzw. kusudamy.  Ponadto odbyły się warsztaty filcowania, a także  teatrzyk – Kukiełkowe Jasełka, zaprezentowany przez jednego z zaproszonych twórców ludowych.


Tegorocznej  edycji projektu Pożyteczne ferie  towarzyszy hasło "Nie zapominajmy o naszych sąsiadach" . Uczestnicy zorganizowali zatem  pomoc dla potrzebującej mieszkanki Trzcinicy. Poprzez robienie zakupów,  porządkowanie obejścia i wspólne spędzaniu czasu , pomagali  starszej kobiecie w trudach dnia codziennego. Przy tym sami zyskali  doświadczenie i poczucie, że można od siebie coś dać nie oczekując niczego w zamian.

W ramach projektu Fundacji Wspomagania Wsi organizatorzy zapewnili także uczestnikom wyżywienie podczas trwania zajęć, wszelkie pomoce i materiały plastyczne, a także opiekę i życzliwa miłą atmosferę.
                                                                                                            


Agnieszka Jeleń
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności