Młodzież Zapobiega Pożarom

Dodano: 02.03.2011
W dniu 1 marca 2011r., w Zespole Szkół w Szebniach odbył się 11-ty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom.
W dniu 1 marca 2011r., w Zespole Szkół w Szebniach odbył się 11-ty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom. W Turnieju wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Jasło.

Konkurs został przeprowadzony przez Komisję z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle w składzie Komendant Powiatowy PSP st.bryg. Wiesław Latoszek oraz mł.bryg. Ireneusz Zagórski. Rozegrany został w dwóch kategoriach – szkół podstawowych i gimnazjów. Opiekunem i organizatorem  ze strony Zarządu Gminnego był Przewodniczący Rady Gminy Jasło, Z-ca Prezesa ZGZOSP RP Józef Dziedzic.

Wśród zaproszonych gości udział wzięli Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Adam Rozmus, Sekretarz Zarządu Gminnego OSP RP Adam Rutyna, ks prałat - kapelan strażaków Wacław Rybka, Komendant Gminny OSP Jerzy Sanokowski, Kierownik Posterunku Policji w Jaśle Robert Szot oraz gospodarz - Dyrektor Zespołu Szkół w Szebniach Paweł Rozmus.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Michał Dybaś ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy a w kategorii gimnazjów Mateusz Mastaj w Gimnazjum w Szebniach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zwycięzcy pamiątkowe statuetki strażackie oraz dyplomy.