Biblioteka miejscem spotkań

Dodano: 07.03.2011
A A A
Biblioteka miejscem spotkań, to nowy ciekawy cykl warsztatów autorskich, które będą organizowane w 2011 roku w bibliotekach gminy Jasło. Pierwsze ze spotkań odbyło się 4 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

    „…czy są kwiaty poszukujące zapachu
    ludzie zadają pytanie w strachu
    którzy swoje mgnienie życia przeżywają w złości
    nigdy nie doznawszy prawdziwej miłości
    ten kto kocha wie co tęsknota
    pośród nas istnieją tacy
    czy to możliwe że w ich wnętrzu wypaliło się  wszystko
    zgasł płomień nadziei i ufności
    została tylko obojętność
    są kraje gdzie dzieci umierając z głodu
    nie zaznały radości ani uśmiechu
    czemu one cierpią  przecież na to nie zasłużyły
    to wina ludzi którzy za życia
    skazali ich na śmierć...”

                             (Spragnieni ciszy- R. Kolanko)


Biblioteka miejscem spotkań, to nowy  ciekawy cykl warsztatów autorskich, które będą organizowane w 2011 roku w bibliotekach gminy Jasło.Pierwsze ze spotkań odbyło się 4 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. Gościem była  Rozalia Kolanko, pisarka i poetka  regionalna, która otrzymała tytuł ,,Przyjaciela Szkoły Marzeń 2006 roku”. Autorka zadebiutowała tomikiem wierszy pt. ,,Słoneczny Blask”,  a w roku 2006 wydała wiersze pt. ,,Kropla Istnienia”. Rok później ukazało się opowiadanie pt. ,,W pogoni za przeszłością” oraz bajka dla dzieci pt. ,,Mała myszka”. W 2008 roku wydała album  pt. ,,Malarstwo Zbigniew Kolanko i jego uczniowie”, a w 2010 roku zbiór wierszy dla najmłodszych czytelników pt. ,,Ukochane zwierzaki”.
W czasie spotkanie autorka zapoznała czytelników ze swoimi nowymi utworami pełnymi refleksji  nad przemijaniem. Są to wiersze pełne zadumy nad miejscem człowieka w świecie. Jak mówi autorka „…Człowiek to wędrowiec pokonujący ścieżki życia…”.
Wiersze, które ukażą się w tomiku poezji pt. „Spragnieni ciszy” zostaną ozdobione grafiką wykonaną przez czytelników z Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy szebieńskiej bibliotece.
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności