„ABC dobrego wychowania”

Dodano: 29.04.2011
A A A
Od października 2010 roku trwa w Zespole Szkół w Osobnicy projekt edukacyjno - wychowawczy „ABC dobrego wychowania”


„Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”
 Adam Mickiewicz


Od października 2010 roku trwa w naszej szkole projekt edukacyjno-wychowawczy „ABC dobrego wychowania”. Jego celem głównym jest popularyzowanie wśród uczniów zasad dobrego wychowania. Działaniami zostali objęcie wszyscy uczniowie zespołu szkół, tj. klasy I-III, IV-VI oraz gimnazjum. Pogadanki, konkursy, przedstawienia, wystawy, zajęcia dydaktyczne, lekcje wychowawcze, zajęcia pozalekcyjne, wycieczki - to formy i metody, za pomocą których dzieci i młodzież włączani są w realizację projektu.

Od lutego ruszyły aż cztery konkursy:  
  •   konkurs plastyczny „Co robi dobrze wychowane dziecko?”
  •   konkurs literacki „Dobre rady – jak się zachować”
  •   konkurs na najbardziej kulturalną klasę szkoły podstawowej oraz gimnazjum 
      „Klasa z klasą”,
  •   konkurs na damę i dżentelmena szkoły podstawowej oraz gimnazjum.


Rozwiązanie poszczególnych rywalizacji klasowych i szkolnych będzie miało miejsce początkiem czerwca. Podczas uroczystego finału laureatom zostaną wręczone nagrody. Autorkami i realizatorkami projektu są: mgr Beata Majsterkiewicz i mgr Ewa Więcek.


Prezentowane zdjęcia pochodzą z apelu wprowadzającego w tematykę projektu.

                                Życzymy powodzenia!
                                
ZS w Osobnicy


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności