PIĄTKOWY MIX czyli kwietniowe spotkania plastyczno - literackie w bibliotece

Dodano: 05.05.2011
Barwna opowieść o baranku, pisankach, zmartwychwstaniu Pana, wiosennych zwyczajach i wielkanocnych tradycjach snuła się w czasie cotygodniowych spotkań w ramach cyklu zajęć „Piątkowy mix czyli jestem w bibliotece” organizowanych w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Barwna opowieść o baranku, pisankach, zmartwychwstaniu Pana,  wiosennych zwyczajach i wielkanocnych tradycjach snuła się w czasie cotygodniowych spotkań w ramach cyklu zajęć „Piątkowy mix czyli jestem w bibliotece” organizowanych w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Kwietniowe  warsztaty plastyczno – literackie w całości poświęcone zostały tematyce świątecznej. Uczestnicy, bawiąc się sztuką, własnoręcznie wykonywali ozdoby świątecznego stołu. Malowali i ozdabiali pisanki, wykorzystując inne od  tradycyjnych metody dekoracji. Przy użyciu bibuły i odrobiny fantazji powstały piękne wiosenne drzewka, a  bawiąc się sznurkiem  hobbyści stworzyli ażurowe jaja, z których  później wyczarowali świąteczne stroiki.

Kwietniowe zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodych artystów jak i dorosłych pasjonatów sztuk plastycznych.

Wystawę tych niecodziennych prac można oglądać w bibliotece do 10 maja.

Agnieszka Jeleń