KLUB MOLI KSIĄŻKOWYCH czyli twórcze zabawy dla najmłodszych pasjonatów książek

Dodano: 05.05.2011
A A A
W piątek 29 kwietnia w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbyła się inauguracja KLUBU MOLI KSIĄŻKOWYCH


    W piątek 29 kwietnia  w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbyła się inauguracja KLUBU MOLI KSIĄŻKOWYCH.  
Jego  celem jest propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury dziecięcej,  wiedzy o literaturze  i promocja działalności bibliotecznej. To także okazja do wymiany doświadczeń i dzielenia się opiniami o przeczytanych książkach.  Spotkania klubu to nie tylko  rozmowy o  literaturze,  ale także czas twórczych zabaw, w których można uczestniczyć w bibliotece.     Nowa inicjatywa Filii w Trzcinicy,  to kolejna propozycja w ramach akcji Gmina Jasło Czyta Dzieciom, wprowadzającej czytelnika „mola książkowego” w cudowny świat literatury dziecięcej, rozwijania wyobraźni, kształtowania twórczych zainteresowań i inspirowania do spędzania wolnego czasu w bibliotece.

    Kwietniowe spotkanie, odbyło się jeszcze w świątecznym klimacie.  Uczestnicy  bawiąc się sztuką ozdabiali  i   malowali figurki świątecznych zwierzątek, kwiatów i pisanek. Rozmawiając o swoich ulubionych książkach, przeprowadzono plebiscyt  na  najciekawszą lekturę dzieciństwa. Dzieci zapoznały się także z kolekcją książek z serii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Kolejne spotkanie KMK odbędzie się w maju.

ZAPRASZAMY do uczestnictwa wszystkie dzieci,  dla których czytanie jest przyjemnością, a   artystyczne zabawy w bibliotece,  to miła alternatywa na spędzanie wolnego czasu.


Agnieszka Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności