Nowa remiza OSP

Dodano: 09.05.2011
A A A
W sobotę, 7 maja 2011r. w Trzcinicy odbyła się uroczystość poświęcenia i oficjalnego oddania do użytku nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy połączone z obchodami 90 lecia istnienia jednostki.

            


W sobotę, 7 maja 2011r. w Trzcinicy odbyła się uroczystość poświęcenia i oficjalnego oddania do użytku nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy połączone z obchodami 90 lecia istnienia jednostki.
 

 
Uroczystość rozpoczęła się przy remizie OSP wciągnięciem flagi ZOSP RP na maszt oraz krótkim powitaniem przez Prezesa OSP Trzcinica Jerzego Żurowskiego. Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej z Osobnicy orszak złożony z pocztów sztandarowych ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Jasło oraz strażaków z miejscowej OSP i zaproszonych gości udał się do zabytkowego kościoła św. Doroty w Trzcinicy, gdzie odprawiona została uroczysta msza św., której przewodniczył powiatowy kapelan strażaków ks. Tadeusz  Wawryszko  w asyście miejscowego proboszcza Stanisława Bałuckiego oraz ks. katechety. Następnie orszak udał się ponownie pod remizę OSP gdzie nastąpiło poświęcenie obiektu przez ks.  kapelana Tadeusza Wawryszkę oraz uroczyste przecięcie wstęgi. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezes OSP Jerzy Żurowski oraz Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz.
 


Strażakom ochotnikom najbardziej zasłużonym  z miejscowej jednostki wręczono medale za zasługi dla Pożarnictwa oraz odznaki Wzorowy Strażak. Zarząd Gminny OSP odznaczył także najstarszego strażaka z Trzcinicy za 60 lat służby w OSP. Medale wręczyli Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Tadeusz Kiełbasa, Z- ca Komendanta Powiatowego PSP Bogdan  Ziemba, Wójt Gminy Stanisław Pankiewicz, Prezes Oddziału Gminnego OSP Adam Rozmus oraz Radny Powiatu Jasielskiego Tadeusz Gorgosz. Ostatnia cześć uroczystości odbyła się w domu ludowym, gdzie przygrywała kapela ludowa Trzcinicoki.
 


Remiza powstała ze środków pochodzących z projektu w Ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 Działanie 4.4 Zwalczanie i zapobieganie zagrożeniom. Całkowity koszt budynku wraz z wyposażeniem wyniósł 656 981,71 zł, z czego dofinansowanie unijne  to 432 856,45 zł. Budynek remizy jest  parterowy, wolnostojący o powierzchni użytkowej 148,90 m². Znajduje się tam pomieszczenie garażowe  dwustanowiskowe z węzłem socjalnym i sanitarnym. Przed budynkiem jest plac manewrowy asfaltowy.


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności