Uczniowie Zespołu Szkół w Osobnicy - Janowi Pawłowi II

Dodano: 09.05.2011
A A A
2 maja w Kościele Parafialnym w Osobnicy uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali społeczności lokalnej montaż słowno-muzyczny pt. "Szukałeś nas – oto jesteśmy”.

2 maja w Kościele Parafialnym w Osobnicy uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali społeczności lokalnej montaż słowno-muzyczny pt. "Szukałeś nas – oto jesteśmy”.


Został on przygotowany przez młodzież z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.  Treść jego nawiązywała do nauki, jaką nam Błogosławiony Jan Paweł II  przekazywał   całym swoim życiem oraz do najważniejszych wydarzeń z Jego życiorysu. W trakcie uroczystości uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne, recytatorskie oraz umiejętność gry na instrumentach, co przyczyniło się  nie tylko do uczczenia pamięci  i złożenia  hołdu Wielkiemu Polakowi, ale  także ukazania osoby Ojca Świętego jako największego autorytetu, wzoru i drogowskazu moralnego.
Montaż wzbogaciła prezentacja multimedialna, która poprzez obraz jeszcze lepiej przybliżyła  osobowość Człowieka, który dał przykład, jak pięknie żyć  i pięknie umierać. Uwieńczeniem uroczystości była Msza Święta, jako dziękczynienie Bogu za dar Jana Pawła II i Jego beatyfikację.
W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Osobnicy, przedstawiciele władz    lokalnych oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół. Występy uczniów  z klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa i IIIb zostały przygotowane przez nauczycieli: Agatę Rolek, Ewę Więcek, Grzegorza Łąckiego i Jacka Bukowca.
                                                            
Zespół  Szkół w OsobnicyCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności