BIBLIOTEKA MIEJSCE DLA MŁODYCH czyli chwila z książką inaczej

Dodano: 30.05.2011
A A A
Biblioteczne zajęcia odbywające się w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy to cykl spotkań adresowany do młodych czytelników, którzy szukają w bibliotece czegoś więcej, niż tylko tradycyjnych zbiorów.


     Chwila z książką, czy chwila pomiędzy książkami to określenie, które najczęściej  kojarzy się z biblioteką.   A chwila z książką, która jednocześnie może być chwilą twórczej zabawy jest możliwa, gdy mamy trochę fantazji, chęci i grupkę osób chcących spędzić czas w sposób kreatywny i pomysłowy.     Biblioteczne zajęcia odbywające się  w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy to cykl  spotkań  adresowany do młodych  czytelników, którzy szukają w bibliotece czegoś więcej, niż tylko tradycyjnych zbiorów.    Biblioteka - miejsce dla młodych, to hasło które doskonale obrazuje  cykl      spotkań, odbywających się w  miesiącu maju w FGBP. Uczestnicy, uczniowie kl. I i III Szkoły Podstawowej w Trzcinicy  poznali zasady funkcjonowania biblioteki publicznej, dowiedzieli się jak wygląda droga książki do biblioteki  i czym na co dzień zajmuje się bibliotekarz.     W czasie zajęć twórczych  dzieci zapoznały się z podstawami techniki decoupage,  dekorując szklane przedmioty użytkowe i   nauczyły się robić koszyczki metodą origami. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także głośnego czytania,  w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, w której od kilku lat aktywnie uczestniczy biblioteka.  
    Ciekawe zajęcia, prowadzone wokół książek, w twórczej i przyjaznej atmosferze pokazały dzieciom, że biblioteka właśnie jest doskonałym miejscem gdzie młodzi mogą przyjść, zatrzymać się na chwilkę, kreatywnie i ciekawie spędzić czas.  

Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner