Sesja Wyjazdowej Politechniki Dziecięcej

Dodano: 30.05.2011
A A A
W piątek 13 maja w Zespole Szkół w Osobnicy odbyła się sesja Wyjazdowej Politechniki Dziecięcej. Projekt ten prowadzony jest przez Politechnikę Rzeszowską im. I. Łukaszewicza we współpracy z WSK „PZL – Rzeszów” S.A.
W piątek 13 maja w Zespole Szkół w Osobnicy odbyła się sesja Wyjazdowej Politechniki Dziecięcej. Projekt ten prowadzony jest przez Politechnikę Rzeszowską im. I. Łukaszewicza we współpracy z WSK „PZL – Rzeszów” S.A. Zadaniem Politechniki Dziecięcej jest przede wszystkim zainteresowanie uczniów przedmiotami ścisłymi.


Pomoc w zorganizowaniu tej sesji w Osobnicy okazał Podkarpacki Wicekurator Oświaty Pan Antoni Wydro.
Zajęcia prowadzili prof. Wiktor Bukowski, dr Agnieszka Bukowska i studenci wydziału chemicznego oraz studenci z koła naukowego Wydziału  Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, którzy prowadzili część z klockami LEGO. Byli również studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy w formie wolontariatu pomagali organizacyjnie przy tym projekcie. Gośćmi wyjazdowej sesji w Osobnicy byli Podkarpacki Wicekurator Oświaty Pan Antoni Wydro i Kierownik Referatu Organizacji i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Jasło Pani Wiesława Siwiec.W zajęciach wzięli udział uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych z terenu gminy Jasło – SP Opacie, SP Trzcinica, SP 2 Osobnica i SP 1 Osobnica wraz ze swoimi nauczycielami.
Na sali gimnastycznej uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu klocków Lego oraz uczestnictwa w ciekawych doświadczeniach chemicznych z komentarzem Pana Profesora Bukowskiego. Na koniec tej części chętni uczniowie zdawali egzamin ze zdobytej wiedzy i otrzymali dyplomy.


Po pokazach na sali gimnastycznej, wszyscy uczniowie udali się do sal lekcyjnych, w których odbyły się zajęcia laboratoryjne z programowania klocków Lego Mindstorms oraz „Chemii wokół nas”. Prowadzący udowodnili uczniom, że doświadczenia chemiczne można prowadzić również w domu, a przedmioty ścisłe mogą pasjonować.

M. Godlewski

 
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner