IX Międzygimnazjalny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Rzeszowie

Dodano: 31.05.2011
A A A
Kamila Macieik, uczennica trzeciej klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Szebniach zdobyła I miejsce w 9. edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej dla Podkarpacia pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Starosty Rzeszowskiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa.
 

Kamila Macieik, uczennica trzeciej klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Szebniach zdobyła I miejsce w 9. edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej  dla Podkarpacia pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Starosty Rzeszowskiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa.


Do pierwszego etapu, który odbył się 13 maja w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie zgłosiło się  5 zespołów wokalno - instrumentalnych, 4 zespoły wokalne i 35 solistów. Spośród nich  w trzech kategoriach (wokalno-instrumentalna, wokalna i soliści) jury wybrało najlepszych, którzy zaprezentowali się podczas gali finałowej, 23 maja w Teatrze Maska w Rzeszowie.


Jury doceniając perfekcyjne wykonanie piosenki „Powrócisz tu”, przyznało Kamili pierwsze miejsce – Kamila powtórzyła sukces sprzed dwóch lat kiedy to zajęła drugie miejsce. Występ na scenie poprzedziły wielotygodniowe próby pod okiem pani Wioletty Zygmunt realizującej z Kamilą indywidualny program nauczania z muzyki.

Szczegółowe wyniki konkursu można oglądać na stronie internetowej https://www.gim2.rzeszow.pl/index.php?option=com_content

W. Zygmunt


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności