GMINA JASŁO CZYTA DZIECIOM czyli dzień dziecka na wesoło

Dodano: 06.06.2011
A A A
1 czerwca, gdy obchodzony jest Dzień Dziecka, odbyła się inauguracja X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w gminie Jasło. Impreza czytelnicza połączona z obchodami święta najmłodszych, tym razem miała miejsce w Zespole Szkół w Trzcinicy.    Ogólnopolska kampania społeczna Cała Polska czyta dzieciom świętuje właśnie jubileusz 10-lecia. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  uczestniczy w akcji od samego początku.  To już 10 lat jak pracownicy GBP  zachęcają dorosłych - rodziców, wychowawców, opiekunów- by codziennie czytali najmłodszym.
     1 czerwca, gdy obchodzony jest Dzień Dziecka, odbyła się inauguracja X  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w gminie Jasło.  Impreza czytelnicza połączona z obchodami  święta najmłodszych,  tym razem miała miejsce  w Zespole Szkół w Trzcinicy.
Tradycyjnie, coroczne spotkanie, rozpoczęło głośne odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima, którą w tym roku recytowali Radny Gminy Jasło, Dyrektor Zespołu Szkół, Dyrektor Gminnej Biblioteki oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji. W spotkaniu początkującym tydzień głośnego czytania wzięli udział uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.    Oprócz najważniejszego w tym dniu - głośnego czytania i możliwości obcowania z książką, przygotowano dla dzieci  wiele atrakcji.  Przy współudziale nauczycieli, rodziców i  pracowników GBP odbyły się liczne konkursy, zabawy integracyjne,  zajęcia ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza, konkurencje z balonami i wiele innych, które wprowadziły najmłodszych we wspaniały nastrój. Bibliotekarze przygotowali dla uczestników mnóstwo drobnych upominków. W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło także zakładek i folderów promujących akcję CPCD i tradycyjnie już, drobnych słodyczy.
Odbyło się także podsumowanie konkursu plastycznego na najbardziej pomysłową, własnoręcznie wykonaną zakładkę  do   książki - „By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą!”
    Niewątpliwie największą atrakcją  spotkania był pokaz  pomocy przedmedycznej, jak również  sprzętu, umundurowania, a także wozów strażackich i policyjnych.  Najmłodsi mieli okazję  wczuć się w rolę mundurowego, przymierzając strój,  czapkę czy siadając za kierownicą prezentowanych samochodów. Dużo emocji i  zachwytu wzbudził także pokaz sprzętu  gaśniczego jaki zorganizowali zgromadzonym strażacy.
Z okazji Dnia Dziecka także  rodzice przygotowali dla  swoich pociech  paczki ze słodyczami, a na zakończenie spotkania  ciepły poczęstunek.

Organizatorami Gminnego Dnia Dziecka połączonego z inauguracją akcji
GMINA JASŁO CZYTA DZIECIOM
byli Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w  Szebniach, Zespół Szkół w Trzcinicy
 i Rada Rodziców przy ZS w Trzcinicy.


Agnieszka Jeleń
gminny koordynator akcji CPCDCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności