Czytanie jest jak witamina

Dodano: 07.06.2011
A A A
Z okazji Dnia Dziecka oraz jubileuszu 10 – lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach dzieci spotkały się na wspólnym czytaniu „Lokomotywy” i zabawach z chustą Klanza.


„Książki i możliwość czytania to jeden z największych cudów cywilizacji”       
(Maria Dąbrowska)         
                                       
          Z okazji Dnia Dziecka oraz jubileuszu 10 – lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach dzieci spotkały się na wspólnym czytaniu „Lokomotywy” i zabawach z chustą Klanza. Nasza biblioteka od początku uczestniczy w kampanii i realizuje program czytania dla najmłodszych, od czterech lat także czytamy pod hasłem „Gmina Jasło czyta dzieciom”.

         Fundacja ABCXXI od 10 lat namawia dorosłych - rodziców, wychowawców, nauczycieli, opiekunów – by codziennie czytali dzieciom, gdyż jest to najbardziej skuteczna i przyjazna metoda wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka i jego edukacji. Pasja czytania zaszczepiona w dzieciństwie przez dorosłych czytających dzieciom na głos, jest witaminą dla ich wszechstronnego rozwoju i szczepionką przeciwko wielu zagrożeniom ze strony społeczeństwa i masowej kultury. W Cieszynie 1 czerwca 2011 r. podczas I Międzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom wraz z gośćmi z Czech podpisano proklamację „All of Europe Reads to Kids”, która rozpoczęła nowy program „Cała Europa czyta dzieciom” celem programu jest propagowanie głośnego czytania dzieciom także w innych krajach w Europie.

Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie! Dla przyjemności.
Tak, by pokochały czytanie.

         Za ufundowanie nagród, słodyczy serdecznie dziękujemy sponsorowi.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności