Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę

Dodano: 15.06.2011
A A A
Ostatnią przygodą warsztatów dziennikarskich pt. „Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę”, którą przeżyli uczniowie z Zespołu Szkół w Szebniach były zajęcia w studio telewizyjnym TV Obiektyw w Krośnie


Ostatnią przygodą warsztatów dziennikarskich pt. „Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę”, którą przeżyli uczniowie z Zespołu Szkół w Szebniach  były zajęcia w studio telewizyjnym TV Obiektyw w Krośnie.13 czerwca br. młodzież mogła naocznie sprawdzić, jak wygląda praca po drugiej stronie kamery w profesjonalnym studio nagraniowym, jak również tworzyła, montowała i przedstawiała wcześniej nagrany przez siebie materiał filmowy.


Po zmaganiach z obiektywem kamery wszyscy uczestnicy udali się na wspólny poczęstunek.

W trakcie powrotu młodzież wymieniała się swoimi wrażeniami m.in.:

Joanna i Maria  
„…ze wszystkich zorganizowanych warsztatów najbardziej podobały nam się zajęcia z wizażu oraz wspólny wyjazd do Studio TV Obiektyw w Krośnie. Urzekło nas tam ciepłe i miłe przyjęcie, jak również profesjonalizm z jakim tamtejsi dziennikarze wykonują swoją pracę…”

Angelika
„…cieszę się, że miałam możliwość wzięcia udziału w warsztatach dziennikarskich, ponieważ wiele się na nich nauczyłam. Teraz już wiem jak poprawnie napisać artykuł prasowy i na pewno wykorzystam tą wiedzę w pisaniu gazetki szkolnej…”

Paulina
„… na pierwszych warsztatach dziennikarskich ciężko mi było wystąpić przed kamerą, jednak w trakcie kolejnych zajęć stopniowo przezwyciężałam swój lęk i chętniej wypowiadałam się przed obiektywem kamery…”

Wyjazd ten był podsumowaniem dotychczasowych zajęć, a efektem pracy będzie wspólnie stworzony film ze wszystkich warsztatów dziennikarskich. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach doświadczając wad i zalet pracy profesjonalnego dziennikarza oraz odpowiadali na pytanie czy w przyszłości chcieliby pracować w tym zawodzie.


Dwanaście warsztatowych spotkań zostało wykonanych pod okiem koordynatora projektu.

Konkurs Grantowy został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek oraz zadań statutowych Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Dyrektor i pracownicy GBP w Jaśle z/s w Szebniach serdecznie dziękują Zespołowi Szkół w Szebniach, TV Obiektyw  i Portalowi Internetowemu Jasło4u za pomoc, życzliwość i współpracę w realizacji zadania projektowego.

Organizatorem warsztatów była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach
Koordynator projektu - Beata  Lubaś i młodzież z Zespołu Szkół w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności