Wskrzeszamy tradycję - Noc Świętojańska

Dodano: 28.06.2011
A A A
W dniu 21 czerwca 2011r. Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy zorganizował imprezę plenerową pod hasłem „Wskrzeszamy tradycję - Noc Świętojańska”.


W dniu 21 czerwca 2011r. Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy zorganizował imprezę plenerową pod hasłem „Wskrzeszamy tradycję - Noc Świętojańska”. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji.


Impreza rozpoczęła się piosenką ludową „Tam nad Wisłą w dolinie”. Następnie dzieci zapoznały się z dawnymi zwyczajami i obrzędami słowiańskimi, które bardzo ciekawie opowiadała Pani Jolanta Filar mieszkanka Trzcinicy. Rozśpiewane dzieci piosenką pt. „Rosną sobie kwiatki” poszły na łąkę wić wianki. Gdy wianki były ukończone dziewczęta puszczały ich na wodę, obserwując tor dryfowania, który wróżył im przyszłość. Najwięcej wrażeń dostarczyło szukanie kwiatu paproci w pobliskim lesie; kto go znajdzie będzie bardzo bogaty przez 12 miesięcy. Inną atrakcją tego dnia były zabawy i śpiewanie piosenek przy ognisku oraz pieczenie kiełbasy. Na zakończenie każdy uczestnik został nagrodzony słodkim upominkiem. Miło spędziliśmy czas przy ładnej pogodzie. W imprezie tej wzięło udział 26 dzieci z miejscowości Jareniówka, Opacie i Trzcinica.


Serdecznie pragnę podziękować Państwu  Jareckim właścicielom sklepu „KORONA” w Trzcinicy za życzliwość, wielkie serce i bezinteresowną pomoc w organizacji  ogniska dla wszystkich dzieci.

Irena GorczycaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności