BAW SIĘ Z NAMI W ORIGAMI czyli czerwcowe zajęcia w bibliotece

Dodano: 28.06.2011
A A A
W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy w ramach piątkowych zajęć plastyczno-literackich, w miesiącu czerwcu, odbyły sie warsztaty BAW SIĘ Z NAMI W ORIGAMI.


    Origami jest starą  sztuką składania papieru, pochodzącą z Chin, a rozwiniętą później w Japonii.  To doskonała  forma wspierania  rozwoju dzieci i młodzieży, bardzo chętnie wykorzystywana przez nauczycieli, wychowawców czy instruktorów zajęć plastyczno-technicznych. Składanie papieru jest bowiem doskonałym  sposobem   spędzania czasu wolnego, rozwijania wyobraźni przestrzennej, uczy cierpliwości i  kreatywności.


    W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy w ramach piątkowych zajęć plastyczno-literackich, w miesiącu czerwcu, odbyły sie warsztaty BAW SIĘ Z NAMI W ORIGAMI.
Spotkania cieszyły się bardzo  dużym powodzeniem.  Uczestnicy, zarówno dzieci jak i rodzice, poznawali sposoby zginania papieru, z wielkim zaangażowaniem tworzyli  modele kwiatów, liści, pudełek oraz prostych w wykonaniu zwierzątek.  Najwytrwalsi i cierpliwi poznali także tajniki origami modułowego-3D, nauczyli się kilku  podstawowych modułów  i pod okiem instruktora mogli złożyć kulę, kusudamę bądź inną wybraną figurę przestrzenną.

     Efektem czerwcowych spotkań jest także wystawa prac,  którą  można oglądać   w siedzibie FGBP w Trzcinicy.Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner